Brigády pro studenty: Brigády pro studenty

Obecně se dá říci, že období od června do sprna je každoročně časem brigády pro studenty. Právě studentské brigády cz se vyhledávají nejčastěji, pokud možno i s dostatečným předstihem. Mezi nejoblíbenější patří pak destinace, kde se kumuluje nejvíce škol. Brigády Brno a brigády Praha nabízejí nepřeberné množství nabídek a vybere si každý podle svých požadavků, časových možností a dalších nároků. Pracovat se dá kdykoliv – ráno, odpoledne, večeři.
U brigády se většinou neřeší patřičná kvalifikace, tudíž studenti bez praxe v oboru se jen krátce zaučí a pracují ve smluvené době. Minimální věk pro studenty na brigády je stanoven na patnáct let.

Brigády pro studenty


Kde hledat brigády pro studenty

Brigády pro studenty vyžadující minimální znalosti a takřka žádnou odpovědnost jsou především pomocné práce v supermarktech, bufetech, uklízení firem a obchodů, rozdávání letáků a denního tisku, práce recepční, servírky, číšníka. K nenáročným preferovaným činnostem patří sezónní sběr ovoce a zeleniny. Studenty lákají brigády v zahraničí, protože tam lze za sběr sklizně získat daleko více peněz a zároveň je láká i poznávání cizích krajin. Mezi nejčastější destinace patří Itálie, Německo, Španělsko a Velká Británie. U nás se vysokoškoláci a středoškoláci věnují hlavně sběru chmele, jahod, třešní, meruněk a jablek.
Vyhledávanou brigádou je hlídání dětí a pomoc v domácnosti. Tato činnost je možná v našich končinách, nebo pak podle zájmu v mnoha cizích zemích, kam se každoročně vypravují tisíce au-pair, které se kromě starostí o děti a základní domácí práce učí jazyk rodiny, kam se vypravily.
Brigády bez příjmu peněz bero studenti jako praxi. Hlavně pokud se jedná o velké firmy se známého jména, rádi se přiučí svému oboru bez nároku na mzdu a počítají s tím, že se jim brigáda v budoucnu vyplatí. Samozřejmě mohou zapůsobit přímo na místě a zaměstnavatel jim sám nabídne místo neplacené brigády smlouvu na plný úvazek.


Zajímavé informace
Hledejte ve štítcích